Menu

Powiatowy Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny w Chrzanowie jest jednostką organizacyjną wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej. Podmiotem prowadzącym jest Powiat Chrzanowski. W strukturę organizacyjną Powiatowego Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny wchodzą powstałe od 01.01.2021 r. placówki: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 1 i Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 2. Są to placówki typu socjalizacyjnego, w każdej z nich może być umieszczonych do 14 wychowanków. Placówki te zapewniają dzieciom i młodzieży całkowicie lub częściowo pozbawionym opieki: całodobową, ciągłą lub okresową opiekę i wychowanie. Placówka przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży powyżej 10 roku życia do 18 roku życia - możliwość pobytu w placówce dzieci młodszych i starszych aniżeli podany przedział wiekowy określa ustawa z dnia 9 czerwca 2011 roku o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2023 r. poz. 1426). Placówki prowadzone są w wyodrębnionych lokalach mieszczących się przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 10 w Chrzanowie. Obszar działania placówek obejmuje teren powiatu chrzanowskiego.  

 

 

Szczegółowe informacje na temat grantu pn. Wzmocnienie bezpieczeństwa mieszkańców i pracowników całodobowych placówek wsparcia rodziny i pieczy zastępczej w ramach projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa- Pakiet Społeczny. Bezpieczny Dom”. 

 

Informacja o wyniku zapytania ofertowego na sukcesywną dostawę żywności do POWDiR w roku 2024 według oddzielnych pakietów

Dnia 26.10.2022 r. POWDiR obchodził swój XII jubileusz. 

Tegoroczna aura mocno sprzyja, więc i barwnie było w tym dniu także u nas. Pani Dyrektor Katarzyna Smolińska zabrała głos: powitała przybyłych Gości, a następnie w kilku słowach przybliżyła temat tegorocznej konferencji „Nasz Dom – Nasze Zamiłowania”, następnie głos zabrał Pan Włodzimierz Korczyński – Przewodniczący Rady Powiatu Chrzanowskiego. Pani Dyrektor POWDiR zaprosiła na oficjalną część konferencji – prelekcję specjalistów Ośrodka, przedstawianą przez Panią pedagog Martę Rapacz oraz Panią pracownik socjalny Joannę Żmuda. W dalszym programie nadeszła pora na część artystyczną. Podopieczni Placówek zatańczyli i zaśpiewali do utworu Małe TGD „Góry do góry”, bo nic tak nie motywuje, jak wiara we własne możliwości i ciągła walka ze swoimi słabościami oraz przeciwnościami losu. Kolejnym występem była aranżacja pokątnych rozmów między wychowankami, do których dołączyli wychowawcy. Dziewczynki scharakteryzowały czym trudnią się i pałają pracownicy Ośrodka, natomiast Koordynatorzy obu Placówek, nie pozostając dłużnym swoim podopiecznym, opowiedzieli o zamiłowaniach wszystkich wychowanków. Nadeszła kolej na recytację wierszy „Nigdy nie jest za późno” – w wykonaniu Kasi i Amelii oraz „Marzenia” wypowiedziane przez Michała. W celu realizacji wszystkiego upragnionego trzeba działać „Ramię w ramię”, dlatego Oliwia i Nikola wcielając się w Viki Gabor i Kayah zaśpiewały piosenkę. Ze względu na jubileuszowy charakter uroczystości nie mogło zabraknąć tortów, a także wyśmienitego poczęstunku, który wieńczył tegoroczne obchody Święta Domu.